אודיו סיפורים גלריות שידורים חדשות יהדות מאמרים צרכנות מצלמות מיוחדים טיולים צימרים אתרים בחינם קברי צדיקים אינדקס בדיחות
קרא דואר
חיפוש באינטרנט:
חיפוש בצופר:

הפוך לדף הבית
   
/מאמרים ודעות
אקטואליהחדשות מישראלפוליטייהדות ותפוצותבריאות ורווחהמוזרים
תיירות ואוכלמקומיכלכלה ועסקיםמאמרים ודעותחדשות מהעולםצרכנות
 
 
החזיריות במדינת "ישראל" – מפגע תברואתי מסוכן
החונטה המשפטית השולטת במדינת "ישראל" מצפצפת על חוקי הרשות המחוקקת ומתירה לגדל חזירים בשפע בארץ ישראל למרות שהדבר פוגע קשות בבריאות הציבור
מאת :שמואל קופר  יום ראשון,26 באפריל ,2009

בהקשר למגפה העולמית החדשה, שפעת חזירים, כדאי ללמוד משהו על גידול חזירים בארץ הקודש הנתונה למשיסה ונרמסת תחת מגפי הצורר הציוני.


סמלו של הלגיון העשירי של טיטוס שהחריב את בית המקדש, היה חזיר. (ילקוט שמעוני על תהלים, תת"ל). בזמן המצור על ירושלים שהסתיים בחורבן הבית השני, נעץ החזיר שנשלח ע"י גיסותיו של טיטוס את ציפורניו בחומות ירושלים, ונזדעזעה ארץ ישראל ארבע מאות פרסה על ארבע מאות פרסה. באותה שעה אמרו: "ארור האיש שיגדל חזירים" וכו´. (ב"ק פב.).


בשנת 1962, התקבל במדינת "ישראל" חוק איסור גידול חזיר, התשכ"ב–1962, הידוע בשמו המקוצר "חוק החזיר". החוק התקבל בפרלמנט ביולי 1962 ונכנס לתוקף שנה לאחר מכן.


בדברים שנשא מנחם בגין, ראש האופוזיציה דאז, בדיון ביום 19.2.1962, אמר, בין היתר:


"מגדלי החזירים היהודיים בישראל הם בעיקרם רודפי בצע...אין ספק שזהו עסק מכניס מאד.


...נתאר לנו, כל חברי הכנסת, שאבותינו אמותינו נותרו בחיים למיליוניהם, בעיר, בעיירה, בכל רחבי אירופה. ורובם עדיין לא יכולים היו להגיע למדינת ישראל, אלא הם היו יושבים בוורשה, בסופיה, בפראג, בפרסבורג, ועוד. מיליוני יהודים תמימים ופשוטים שחינכו אותנו להיות יהודים, להאמין באלוקי ישראל, בארץ ישראל, בזכותנו על ארץ ישראל - אחרת לא היינו באים הנה - והם שומעים, ואליהם מגיעה הבשורה שבמדינת היהודים שזכינו להקימה בדם בנינו - דירי חזירים בדרך בין תל-אביב וירושלים. אני סובר שהם היו שמים אפר על ראשיהם, היו קוראים אבל על מה שמתרחש במדינת ישראל שדרים בה ביניהם ובני בניהם.


אבל הם אינם. הלכו לקידוש השם. יהודים פשוטים. לא גיבורים. משום שהיו יהודים, משום שהחזיקו באמונתם, משום שנתנו לנו את החיים, - ואנו רק על פי צו השגחה, שאיש לא יוכל להסבירו, ניצלנו מן הגורל שפקד אותם, ואנו איננו טובים מהם. - הם קידשו את שם אלוקי ישראל במותם ובדמם. הם אינם. היכולים אנו להתעלם מאותו צו "כבד את אביך ואת אמך" ביחס לאלה שאינם עוד, אשר קידשו את שם עמנו במותם?"


שנים קודם לכן, כתב ברל כצנלסון: "לא ברור לי כיצד יסופר לילדינו ברגש ובטעם על מסירות נפש של אלעזר הזקן ועל חנה ושבעת בניה, אם עצם הדבר אשר עליו יצאו הם ליהרג אין לו אחיזה בחיים שלנו. ואיני יודע כיצד יסופר לילדים בהפלאה ובהערצה - על גיבוריו הקטנים, על הקנטוניסטים אשר סבלו רעב ומהלומות ולא הביאו בשר חזיר אל פיהם... שונא אני את החזיר, אבל עוד יותר אני שונא את מגדלי החזירים." (ברל כצנלסון: "עד היכן אהבת ישראל מגעת", פורסם ב"דבר" וצוטט בדהכ"נ השלישית, כרך 20, עמ´ 2389)

תמצית החוק שהתקבל ניתנת בסעיף 1 שלו, האומר "לא יגדל אדם חזירים, לא יחזיקם ולא ינחרם". בהתאם לסעיף 2 לחוק, ההוראה אינה חלה ביישובים ערביים המפורטים בחוק (שבהם אוכלוסייה נוצרית גדולה) וכן אינה חלה "על גידול, החזקה ונחירה של חזירים במוסדות מדע ומחקר ובגני חיות ציבוריים".


התוספת (תיקון: תשמ"ח) (סעיף 2(1)) מציינת את שמות היישובים בהם מותר לגדל חזירים, לצורך הנוצרים החיים בארץ: איעבלין, כפר יסיף, מעיליה תחום הרשות המקומית, נצרת, ראמה, גוש חלב (ג´יש).


המצב בפועל הוא, שבכל רגע נתון, מצויים בישראל כ-80,000 חזירים. כ-25 חזיריות קיימות בארץ ביישובי ערבים נוצרים: אעבלין, מעיליה (שם יש משק שבו למעלה מ-20,000 חזירים) כפר יסיף וברנה. אין ספק שמדובר בגידול חזירים בכמות גדולה בהרבה מזו הנצרכת לערבים הנוצרים. הדבר לא מפתיע, משום שכל חוק שהתקבל בבית המחוקקים של מדינת "ישראל" שיש לו שייכות כלשהי לענייני דת ישראל – אינו נאכף.

מעבר ליישובים הערביים, יש גם ישוב יהודי שבו מגדלים חזירים. בחסות הבג"צ כמובן. לאחר שהתקבל החוק האמרו, עתר קיבוץ להב לבג"צ וביקש להתיר לו לקיים דיר חזירים עד 200 חזירים כ"מוסד מדע ומחקר", עפ"י סעיף 2 (2) של החוק שעליו לא חל איסור הגידול. העתירה התקבלה.

בפועל מגדל ושוחט קיבוץ להב בצורה תעשייתית-מסחרית כ-6,000 חזירים מדי שנה. החזירים מוגדרים כ"עודפים" – כלומר כעודפים על אלה הנצרכים ל"מחקר" - ונשלחים למפעל הבשר של הקיבוץ, שם מייצרים ללא בושה מוצרי חזיר ומוכרים אותם ליהודים בארץ.

מעבר להיבט המוסרי של תועבת גידול חזירים בארץ ישראל, קיים ההיבט הבריאותי, כאשר דירי החזירים מהווים מקור זיהום סביבתי חמור וסכנה בריאותית ממדרגה ראשונה.

אבל מאחר ומדובר בחזיר, ובמדינת "ישראל" הנשלטת ע"י הבג"צ, החזיר הוא חיה קדושה, מתירים למגדלי החזירים לא רק לעבור על החוק שהתקבל בבית המחוקקים שלה, אלא גם לזהם את הסביבה ולסכן את בריאות התושבים.

כותב שורות אלה ערך לפני שנים מחקר על הסכנות הבריאותיות הכרוכות בגידול חזירים וציטט מומחים המפרטים את זיהום מקורות המים בעיקר בגליל המערבי ע"י מגדלי חזירים ואת המחלות השונות הנגרמות מגידול חזירים שם. בהזדמנות, נביא מאמר זה כאן.

בשלב זה נתייחס לסוגיה כפי שהיא משתקפת מן ההיבט המשפטי. כאשר מדובר בגידול חזירים, רק לעתים רחוקות אוכפים השלטונות את החוקים המחייבים אותם לשמור על בריאות הציבור.

למשל, בסוף שנת 2001 הטבל בית משפט השלום בחיפה, קנס בסך כולל של 30 אלף שקל, את הבעלים והמנהלים של עסק לגידול חזירים בתחום המועצה המקומית אעבלין (ממזרח לקריית ביאליק), על הזרמת שפכי החזיריות לנחל אבליים.


הקנס ניתן בגין אי מניעת זיהום מים – עבירה על חוק המים, ובגין לכלוך רשות הרבים – עבירה על חוק שמירת הניקיון, ובגין ניהול עסק ללא רשיון – עבירה על חוק רישוי עסקים.


שני הבעלים ומנהלי העסק, הודו בעבירות המיוחסות להם, ונקנסו כל אחד בסך 15 אלף שקל. כמו כן, התחייבו הבעלים לחתום על התחייבות בסך 6,000 שקל, להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שנה.


גם עראבה ודיר-חנא נענשו והוטל על המועצות המקומיות שלהן קנס בסך כולל של 60 אלף שקל, עקב זיהום מקורות מים. בכתב האישום שהוגש על ידי המשרד לאיכות הסביבה, נטען כי המועצות המקומיות הזרימו שפכים לא מטופלים לנחל חילזון בין השנים 1995-1999.


המועצות המקומיות הורשעו על פי הודאתן, ובמסגרת עסקת טיעון, נקנסה כל אחת מהן בסך 30 אלף שקל. כמו כן, חתמו המועצות על התחייבות בסך 60 אלף שקל, להימנע מביצוע עבירה דומה למשך שנתיים.


בבית משפט השלום קריות ניתן בתאריך: 11/03/2008 פסק דין, אשר עיון בו יחריד כל אדם המתגורר במדינה וחרד לבריאותו (יצוין שאנחנו לא מדברים כאן על חרדים לדבר ה´ ועל ההיבט היהודי של בריאות הנשמה, אלא על עניין של בריאות הגוף שצריכה לעניין גם אנשים חילונים).


בית המשפט קבע כי בעליו של דיר חזירים שפעל באופן בלתי חוקי במועצה האזורית אעבלין ואשר זיהם את מימי נחל אבליים ונחל נעמן, ישלם קנס של 700 אלף שקלים.


בכתב האישום נאמר, בין השאר, כי:


"בין השנים 2001-2004 ובמיוחד בתאריכים: 13.5.02, 22.7.02, 30.7.02, 7.8.02, 4.9.02, 19.9.02, 3.10.02, 21.10.02, 4.12.02, 23.12.02, 6.1.03, 19.1.03 12.3.03, 26.3.03, 1.4.03, 9.4.03, 28.8.03, 21.1.04, 22.1.04, 1.3.04, הזרים הנאשם את שפכי החזיריה ללא טיפול אל נחל אבליים, הזורם בסמוך ובמקביל לקו אספקת מי השתייה של חברת מקורות. מנחל אבליים זרמו השפכים לנחל נעמן ומשם לים התיכון. בכך גרם הנאשם ללכלוך רשות הרבים, זיהום מקורות מים עליים וחשש לזיהום מי תהום.


בתאריך 14.3.02 נצפתה מכולה מלאה בפגרים בכניסה לחזיריה, אשר דם זורם ממנה לסביבה תוך גרימת צחנה עזה ומוקד לדגירת זבובים ויתושים. כמו כן בתאריכים 13.5.02, 30.7.02 ו- 6.1.03, אף נצפו פגרי חזירים מחוץ למכולה. 


במסגרת ע.פ 2633/02 ,2890 שנדון בבית המשפט המחוזי חיפה בפני כב´ השופטים דר, כהן ועמית, ניתן ביום 22.1.03 צו לסגירת החזירייה החל מיום 1.4.03, אלא אם עד אז תפתר בעיית השפכים לשביעות רצונו של המשרד לאיכות הסביבה. למרות זאת, הנאשם לא הסדיר את בעיית השפכים  והמשיך להזרימם גם לאחר 1.4.03 תוך הפרת הצו של בית המשפט.   


...והכל אף מבלי שלנאשם ניתן היתר לניהול העסק, בשל כך שלא מצא לנכון לעמוד בתנאים שהיה עליו לעמוד בהם על מנת שהרשות המוסמכת תיתן לו היתר לנהל את עסק החזיריה, זאת במשך התקופה הארוכה עד מאוד כאמור לעיל. המסר שעל ביהמ"ש לשדר לנאשם ולכלל הצבור הוא, שרווח כלכלי המושג בעבירות הפוגעות בערכים החיוניים והחשובים של הצבור, לא ישתלם."


מפסק דין זה מצטיירת תמונה מחרידה. מה שמחריד יותר מן הזיהום חמור והסכנה לבריאות הציבור הנגרמת ע"י מגדלי החזירים בארץ, היא העובדה שהדבר נעשה במשך שנים תוך העלמת עין של רשויות החוק. וגם לאחר פסק הדין המצוטט לעיל, נפרד אמנם מגדל החזירים מסכום כסף נכבד, אבל לא צריך לדאוג. הוא מרוויח מספיק כסף מגידול חזירים בארץ ישראל, וגם לאחר הדברים המופיעים בפסק דין זה, הוא ממשיך לזהם את הארץ.


"שלטון החוק" שבו מתהדרת כנופיית החוק השולטת בארץ הקודש, פועל אך ורק לטובת ערבים, בעיקר אם הם מחבלים ו/או מגדלי חזירים. כאשר מדובר בתורת ישראל וביהודים מקיימי התורה – החוק הולך לישון. נשאר שלטון. וכמובן הכנופייה. פרידמן הלך. הם נשארו.


בתמונה: צילום מיולי 2007 של חזיריה באעבלין


 


 

הוסף תגובה - לחץ כאן תגובות גולשים
         
1.האם חזיר טמא גורם מחלות יותר מעופות כשרים?איש המלצה יום חמישי,30 באפריל ,2009
הדפס שלח לחבר לכתבה הבאה בנושא לכתבה קודמת בנושא הוסף תגובה
כתבות נוספות
הר הבית - לאומנות הרת אסון

המהומה שמחוללת הקבוצה ההזויה שאחד מראשיה נורה ע"י מחבל ערבי הינו עטיית מסווה תורני על השקפות מסולפות של מטורפים לאומנים קיצוניים המסכנת חיי יהודים
מאת: שמואל קופר    יום חמישי,30 באוקטובר ,2014
זה מראה של מנהיג מובס

בראיון שנתן נתניהו ניבט לעיני הצופה מנהיג מובס השרוי בדיכאון עמוק
מאת: שמואל קופר    יום שלישי,22 ביולי ,2014
מחולל ממשלת הגזרות לכלא

אולמרט שהקים את ממשלת שרון-לפיד-נתניהו הידועה לשמצה יוכל להרהר בכלא מדוע היה כפוי טובה לציבור החרדים לדבר ה´ שהציבו בראשות עיריית ירושלים
מאת: שמואל קופר    יום שלישי,13 במאי ,2014
 
 
 
 

מתגעגע לחופש – רומנטיקה וטבע בצימרים

זה המקום המושלם עבורכם. חווית אירוח שלמה. חופשה איכותית רחוקה מההמון הסואן ומלחצי היום יום. חופשה חלומית באווירה קסומה. חופשה כפרית.
RSS
יש לך סקופ? שלח אלינו
מיוחדים
בעל אתר לחץ כאן
רוצה לכתוב בצופר?
לחץ כאן כדי להוסיף כתבה לצופר
אתרים מומלצים
דרושים סוכני פרסום מקצוענים
 
דרוש מתכנת ASP.NET
 
חדשות
  אתר החדשות המוביל בציבור החרדי. כולל מבזקים עם תמונות.
אינדקס
 אינדקס ייחודי שאין כמותו בכל הרשת.
שימושון
 זהירות!!! סכנה!!! אם תכנס לשימושון הזה, הוא יהפוך להיות דף הבית שלך, משום שלא תרצה לוותר על דבר כזה מיוחד.
מורי דרך
 כאן תוכל למצוא את טובי מורי הדרך, מדריכי הטיולים המורשים על ידי משרד התיירות. כל המידע המופיע באתר הינו בשותפות עם אגודת מורי הדרך.
מלונות
 מלונות קסומים, החוויה שתמיד חיפשת. מי שנכנס לכאן נהנה.
בתי מלון
 בתי המלון המפנקים שתמיד חלמת להגיע אליהם.
מסלולי טיולים
 אתר עם למעלה מ1000 מסלולי טיולים בכל הארץ.
צימרים בצפון
 אנו מזמינים אתכם לחופשה רומנטית קסומה. אנחנו מאמינים שלכל אחד מגיע לנפוש ולהתפנק... ולא רק פעם בשנה...
צימרים
 בואו לחופשה מדהימה שלא תישכח. באווירה קסומה ורוגעת - המקום האידיאלי להירגע, להתפנק ולהתחדש.
צימרים
 בין בוסתנים ובתי אבן עתיקים, בינות לפרחים המלבלבים, תמצאו בית עתיק וקסום. בחצר תמצאו שקט ושלווה, פרטיות ונוף מדהים.
טיולים
 טיולים . מסלולי טיול . מסלולי טיולים . צימר . צימרים . קברי צדיקים . מקומות קדושים .
אטרקציות לילדים
 האטרקציות שמופיעות כאן מתאימות במיוחד לילדים. רוצה אטרקציות לילדים, כאן תמצא את מבוקשך.
אטרקציות
 האטרקציות האטרקטיביות שברשת האינטרנט. אטרקציות מכל הסוגים והמינים.
צימרים
 מחפש צימר טוב? יש לך ספיקות היכן הכי טוב למצוא כזה? הפיתרון נמצא כאן! נסה, היווכח ותהנה מאוד.
צימר
 מערכת מיוחדת לבחירת צימר החלומות שלך תוך פחות מדקה על ידי סינון מיוחד עם תגיות חיפוש.

מי אנחנו | לפרסום באתר | צור קשר | דרושים | הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית | הסכם שימוש באתר | מומלצים

צימרים | טיולים | בתי מלון | אטרקציות | אטרקציות לילדים | קברי צדיקים | טיולי גיפים | אטרקציות | אטרקציות לילדים | צימרים | שימושון | ביטוח רכב | Judaism | שיווק ופרסום באינטרנט | טיולי טרקטורונים | אינדקס | שימושון | אינדקס אתרים | מורה דרך | מורי דרך | טיולי יהודה